Gelecek İçin Bilişim KOBi e-Dönüşüm Projesi

 
 

Gelecek için Bilişim KOBİ e-Dönüşüm Projesinin amacı, KOBİ’lere bilişim hizmeti veren bilişim bayileri arasında sertifikasyon ve hizmet standardizasyonu getirmek, KOBİ’lere kaliteli çözüm ve hizmetler sunmak üzere yetiştirilecek “KOBİ Bilişim Uzmanları” nın da yardımıyla KOBİ’lerin sınırlı bütçeleriyle teknolojiden en etkin biçimde yararlanarak işlerini büyütmelerini sağlamak ve KOBİ’ler için güvenilir çözüm ortakları yaratmaktır. Aynı zamanda da KOBİ’lerde teknoloji kullanımı ve verimliliği arttırmak üzere farkındalık yaratma projesidir.

TÜBİSAD’ın, KOBİ’lerde teknoloji kullanımını ve verimliliği artırmak için farkındalık yaratmak ve KOBİ’lere destek verecek yetkin bilişim uzmanları yetiştirmek amacıyla Avea, Intel, Microsoft ve TT Net ve Türk Telekom’un katkılarıyla hayata geçirdiği “Gelecek İçin Bilişim-KOBİ e-Dönüşüm Projesi” kapsamında Türkiye’nin ilk KOBİ bilişim araştırması gerçekleştirildi. İnterpromedya araştırma şirketi tarafından Türkiye çapında 25 ilde 1 ila 49 çalışana sahip KOBİ’lerde toplam 1645 yönetici ile yapılan görüşmelerle gerçekleştirilen araştırma, KOBİ’lerin teknoloji kullanımları ve teknolojiye bakış açılarıyla ilgili çarpıcı bilgileri ortaya koydu. Üretim, ticaret, ulaştırma ve diğer olmak üzere 4 farklı kategoride KOBİ yöneticilerinin görüşlerinin alındığı araştırmada, şimdiye kadar KOBİ’ler için söylenen, ancak rakamsal olarak ortaya koyulamayan birçok önemli sonuç yer alıyor.

TÜBİSAD KOBİ’lerde Bilişim Teknolojileri Kullanımı Araştırması Basın Toplantısı 31 Mart 2010 tarihinde saat 10:00’da Point Hotel Barbaros’ta gerçekleştirildi.

TÜBİSAD KOBİ araştırması raporuna buradan ulaşılabilir.

Gelecek İçin Bilişim KOBİ e-Dönüşüm Projesi Basın Toplantısı Bülteni için lütfen tıklayınız.

Gelecek İçin Bilişim Projesi Tanıtım Sunumu için lütfen tıklayınız.

GİB Reklam Filmleri TÜBİSAD web sitesinde Video Kütüphanesinde "Gelecek İçin Bilişim Reklam Filmleri" Kategorisinde yer almaktadır.