Üyeler

 
 

ASİL ÜYELİĞE DAVET

TÜBİSAD üyeleri Türkiye’de kayıtlı olan ve Türkiye’de Bilişim Teknolojileri, Telekomünikasyon ve Yeni Medya alanında donanım, yazılım ve/veya  hizmet sunan bir firma, dernek, şirket veya bölümleridir.

Üyeleri arasında yazılım geliştiren firmalar, yazılım ürünleri satan firmalar, markalı yazılım paketleri satan firmalar, iletişim ağı ve bilgisayar donanımı sağlayıcısı firmalar, sistem entegratörleri, telekom ve GSM operatör firmaları, BT hizmetleri ve eğitimleri veren firmalar ve etkin BT kullanan hizmet firmaları bulunmaktadır.

Bilişim Teknolojileri, Telekomünikasyon ve Yeni Medya alanında faaliyette bulunan  şirketleri TÜBİSAD katılmaya, Bilişim Sanayine sahip çıkmaya ve desteğe çağırıyoruz.

KATILIMCI ÜYELİĞE DAVET

Türkiye’de kayıtlı yeni kurulmuş Teknolojileri, Telekomünikasyon ve Medya alanında faaliyet gösteren firmalar ile yurtdışı firmaların ve organizasyonların Türkiye’de kayıtlı irtibat büroları ve ana işi BT olmayan fakat BT yazılım ve hizmetlerini yaygın olarak kullanan kurum ve kuruluşları katılımcı üyeliğe davet ediyoruz.

Bu tür üyelik için sivil toplum kuruluşları, kamu kuruluşları ve bölümleri, bilişim teknolojileri promosyonu yapan dernekler, finansal kurumlar, girişim sermayesi firmaları, araştırma kurumları, altyapı sağlayıcıları, gayrimenkul şirketleri, yönetim danışmanlığı firmaları, danışmanlık firmaları, denetim firmaları, non-profit organizasyonlar,BT sektöründe hizmet sunan şirketleri TÜBİSAD katılmaya, Bilişim Sanayine desteğe çağırıyoruz.

YENİ MEDYA FİRMALARINA DAVET

BT yazılım ve hizmetlerini yaygın olarak kullanan yeni medya firmalarını üyeliğe davet ediyoruz. Yeni medya (yeni ortamlar, yeni araçlar, yeni mecralar), bilgisayarların işlem gücü olmadan oluşturulamayacak veya kullanılamayacak olan ortamlara denir (Wikipedi’den). Genellikle dijital olup kullanıcısına veya hedef kitlesine Internet ağı üzerinden etkileşim olanağı sağlar.

Yeni medya olarak sayılabilecek ortamlar tartışmalı da olsa aşağıdakiler çoğunlukla bu terime dahil edilir: Bilgisayar oyunları, Sanal gerçeklik ortamları, Multimedya (Çok ortamlı; Ses, Video, İnteraktif platformlar, Animasyon, Metin v.b) Web siteleri, İnteraktif televizyon, Mobil medya, Podcast ve Blog ile ilgili platform, yazılım yada hizmet sağlayıcı firmalar TÜBİSAD üyeliğine başvurabilirler.