KYOCERA Bilgitaş, ürün gamına yeni siyah beyaz A4 yazıcılar ekledi 
 

KYOCERA Bilgitaş, 4 yeni A4 siyah/beyaz lazer yazıcısını piyasaya sundu. KYOCERA ECOSYS P3045dn/P3050dn/P3055dn/P3060dn yazıcılar, dakikada 45/50/55/60 sayfa A4 ve A5 hızına sahip olup 2.600 sayfaya varan kâğıt kapasitesine sahiptir böylece baskı işlerinde devamlı yazıcıya kâğıt ekleme için harcanan zamandan tasarruf edilir. Düşük enerji tüketimine sahip olan yazıcılar, kullanıcıların maliyet avantajı elde etmesini sağlar. 1.2 Ghz işlemci hızı ve maksimum 2.560 MB’a kadar yükseltilebilen hafızasıyla dikkat çeken yazıcılar, ofislerdeki iş akışını hızlandırır.

Yazıcılarda bulunan Mopria özelliği sayesinde kullanıcılar, kablosuz network’e bağlı olan cihazlardan Android telefonları aracılığıyla baskı alabiliyor. Mevcut olan KYOCERA Mobile Print özelliğiyle ise kullanıcılar Android cihazların yanı sıra İOS cihazlardan da kolaylıkla baskı alabiliyor. Opsiyonel olarak yazıcılara takılabilen Wireless kartlarıyla ise, kablosuz bağlantı aracılığıyla yazıcılardan kolayca baskı alınırken, Wi-Fi Direct özelliği sayesinde yazıcı ve bilgisayar veya mobil cihaz arasında direkt bağlantı kurularak baskı alabilmek mümkün.

KYOCERA Bilgitaş İş Geliştirme ve Pazarlama Direktörü Türkay Terzigil yeni ürünler ile ilgili “Ekonomi, Ekoloji ve Sistem kavramlarının kısaltması olan ECOSYS teknolojili P3045dn/P3050dn/P3055dn/P3060dn yazıcılar işletmelere para ve zaman tasarrufu elde etme imkânı verir. Yeni nesil A4 yazıcılar düşük toplam sahip olma maliyetleri ile şirketlerin baskı maliyetlerini düşürürken çevre dostluğuna destek olmalarını sağlar” şeklinde görüşlerini açıklamıştır.