Gizlilik Politikamız

 
 

http://www.tubisad.org.tr internet sitesinin tüm hakları BİLİŞİM SANAYİCİLERİ DERNEĞİ (“TÜBİSAD”) ’ne aittir.

Kullanıcıların www.tubisad.org.tr adlı internet sitesi (“Site") üzerinden elektronik ortamdan iletilen kişisel bilgileri (ad, soyad, e-posta adresi vb.) üçüncü kişilere açıklanmayacaktır. Kişisel bilgiler, üçüncü kişilere, bilgilerin toplanması ile ilgili açıklanan amaçlar dışında paylaşılmayacak, satılmayacak veya kullandırılmayacaktır.

SİTE, Cookie iletişim dosyalarını içerebilir. Bahsi geçen teknik iletişim dosyaları, ana bellekte saklanmak üzere bir web sitesinin, kullanıcının tarayıcısına (browser) gönderdiği küçük metin dosyalarıdır. Teknik iletişim dosyası bir web sitesi hakkında durum ve tercihleri saklayarak internetin kullanımını kolaylaştırır. Teknik iletişim dosyası, Site’yi kaç kişinin kullandığını, bir kişinin Site’yi hangi amaçla, kaç kez ziyaret ettiğini ve ne kadar kaldığı hakkında istatistiksel bilgileri elde etmek ve kullanıcılar için özel tasarlanmış kullanıcı sayfalarından dinamik olarak reklam ve içerik üretilmesine yardımcı olur. Teknik iletişim dosyası, ana bellekten veya e-postasından veri veya başkaca herhangi bir kişisel bilgi almak için tasarlanmamıştır.

Tarayıcıların pek çoğu başta teknik iletişim dosyasını kabul eder biçimde tasarlanmıştır, ancak kullanıcılar dilerse teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyasının gönderildiğinde ikaz verilmesini sağlayacak biçimde ayarları değiştirebilirler.

Sistemle ilgili sorunların tanımlanması ve Site’de çıkabilecek sorunların ivedilikle giderilebilmesi için, gerektiğinde kullanıcıların IP adresleri tespit edilip kullanılabilir. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.
Site dâhilinde başka sitelere link verilebilir. TÜBİSAD, link vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır.

TÜBİSAD, işbu gizlilik politikası hükümlerini dilediği zaman Site’de yayınlamak suretiyle değiştirebilir. TÜBİSAD’ın değişiklik yaptığı gizlilik politikası hükümleri Site'de yayınlandığı tarihte yürürlülük kazanır.