TÜBİSAD

 
 

Bilişim Sanayicileri Derneği TÜBİSAD, 1979 yılında kurulmuştur. Üyeleri Bilgi Teknolojileri, Telekomünikasyon ve Yeni Medya alanlarında faaliyet gösteren şirketlerdir. Türkiye bilişim sektöründe %95’in üzerinde bir paya sahip olan TÜBİSAD, 200'den fazla üyesi, Türkiye'de yıllık 30 milyar dolarlık ticaret hacmini yönetmektedir. TÜBİSAD üyelerinin gelişmesi için uygun bir ticari ortam yaratmak  ve hükümet ile iş dünyası arasında sağlıklı bağlantılar kurmak için üyelerinin ortak sesini temsil eder.

Üyelerimiz

TÜBİSAD Üyeleri olan Bilgi Teknolojileri, Telekomünikasyon ve Yeni Medya şirketleri Türkiye’nin geleceğinde çok önemli rol üstlenmiş durumdadır. 200'den fazla TÜBİSAD üyesiyle başlatmış olduğu insiyatifle, e-dönüşüm farkındalığının yeniden canlandırılması, bilişim sektörünün ülkemiz için stratejik olarak desteklenen sektörler arasına girmesi, eğitim programlarında bilişimin yerinin artırılması, üniversite&sektör ortak çalışmalarının artırılması, üyelerinin gelişmesi için uygun bir ticari ortam yaratılması ve hükümet ile iş dünyası arasında bağlantıların sağlıklı sürdürülmesini hedeflemektedir.

   

İş Ortaklarımız

TÜBİSAD, 2007 yılı itibariyle EICTA (European Information&Communications Technology Industry Association) yeni adıyla DIGITALEUROPE üyesidir. TÜBİSAD, 2007 yılı itibariyle ITCA (International Technology Channels Association), 2003yılı itibariyle WITSA (World Information Technology and Services Alliance) üyesidir ve 2008 yılı itibariyle de EITO (European Information Technology Observatory) resmi ortağıdır. Ağustos 2011 yılı itibariyle DEİK (Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu) Kurucu Üyesidir.

 

 

Yönetim Kurulumuz

TÜBİSAD Yönetim Kurulu, Genel Sekreterlik ve İcra Kurulu tarafından yönetilmektedir. TÜBİSAD Yönetim Kurulu, 21 asil ve 9 yedek üyeden oluşmaktadır.  Ek olarak idari, kurumsal, hukuksal ve medya ilişkileri alanlarında icra kurulumuzda danışmanlarımız görev almaktadır.

 

 

Çalışanlarımız

TÜBİSAD Genel Sekreterlikte, Genel Sekreter ile birlikte proje yönetimi, üye ilişkileri, içerik yönetimi ve iletişimden sorumlu uzmanlar çalışmaktadır.2010 yılı için 11 adet olarak belirlenmiş olan Komisyonlarda üyelerimizin uzmanları gönüllülük esasına dayalı görev almaktadır. Derneğin Ankara temsilciliği bulunmaktadır.