TÜBİSAD REW İstanbul 2016 Fuarına Katıldı

İFO Fuarcılık tarafından 28-30 Nisan tarihlerinde Tüyap Beylikdüzü’nde gerçekleştirilen 12. Uluslararası Geri Dönüşüm, Çevre Teknolojileri ve Atık Yönetimi Fuarı REW İstanbul 2016’da, şirketlerin daha üretim aşamasından başlayarak karlılıklarını artırmalarına katkı sağlayacak yeni teknoloji ve sistemler bir arada sunuldu.

Firmaların, çevresel zorunluluklarını yerine getirmelerinin yanı sıra, atık imha ve satın alma maliyetlerini azaltarak yeni kar kaynakları da elde etmelerini sağlayan Atık Yönetimi’ne dair her şey Avrasya’nın lider çevre teknolojileri fuarı REW İstanbul 2016’da, tek bir çatı altında sergilendi. “Katı Atık”, “Atık Su”, “Atık Gaz” ve “Yeşil Enerji” ana başlıkları altında düzenlenen fuarda 27 ülkeden 350 firma ağırlandı.

Bilişim Sanayicileri ve İşadamları Derneği olarak katılım sağlanan fuarda, açılan stand aracılığıyla fuara katılan ziyaretçilere ve katılımcılara "Atık Elektrikli ve Elektronik Atık" konusunda bilgilendirme yapıldı. Standta bulunan "Elektronik Atıklar Çöp Değildir" sloglanlı e-atık iç mekan toplama kutularına yoğun ilgi gösteren ziyaretçilere, TÜBİSAD'ın, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından elektronik atıklar konusunda yetkilendirilmiş kuruluş olarak sunduğu hizmetler paylaşıldı. Yetkilendirilmiş kuruluş olarak yapılan çalışmaları, toplama sistemini ve bilinçlendirme çalışmaları aktarıldı.

TÜBİSAD yetkilileri tarafından fuardaki ilgili sunumlara da katılım sağlanarak gerekli tüm çalışmalar yürütüldü.