TÜBİSAD’a Katılan Yeni Üyeler


TÜBİSAD üyeleri arasına Mart - Temmuz 2016 döneminde 9 firma daha katıldı.

TÜBİSAD üyesi olan firmalar; CPM Yazılım, Doğuş Teknoloji, Este Bilişim, Hydron Yazılım, Sedna, SRP-Legal, Thomson Reuters, Ubit, Vektora.


 

CPM Yazılım

Türk yazılımcıların özverili çalışmaları ile geliştirilen CPM’in ERP çözümleri, 1989 yılından bu yana %100 entegre iş çözümü olarak Kobi ve Kobi üstü işletmelerde uygulanıyor, başarılı sonuçlarıyla Türk sanayisine verim, hız ve esneklik sağlıyor.

CPM Yazılım 1989’da çok kapsamlı bir bilişim firması olarak İstanbul’da kurulmuş, 2000 yılından itibaren yazılımlar geliştirmeye başlamıştır. Türkiye’nin farklı bölgelerindeki çözüm ortakları ile sanayi sektörü başta olmak üzere bugüne dek hizmet sektöründeki birçok firmaya destek vermiştir.

CPM sadece yazılım üretmekle kalmamakta, uygulama ve satış sonrası destek hizmetleri de vermektedir. Ürettiği yazılımların sonraki uygulamalarını çözüm ortakları aracılığıyla yürütür. Aynı hizmet kültürüyle yetişmiş çalışanlarıyla CPM, Türkiye genelinde hizmet veren büyük bir ailedir.

CPM için müşterilerinin ihtiyaç ve taleplerini en uygun çözümlerle karşılamak daima önceliklidir. CPM, sadece yaratıcı ekipleri, ürünleri ve çözümleriyle değil, satış sonrası hizmetlerde sağladığı güvenirlilik ve yüksek iş ahlakıyla da bilinmektedir. Burada bütün çalışanlar bildiğini paylaşmanın, yaratıcı olmanın ve müşteriye kendi gücünü fark etmesi için aracılık etmenin değerine inanır.

     
 

Doğuş Teknoloji

Doğuş Grubu şirketlerine Bilgi Teknolojileri alanında hizmet vermek amacıyla 2012 yılında faaliyetlerine başlayan Doğuş Teknoloji yenilikçi, dinamik, çözüm odaklı, fark yaratan, katma değerli ürün ve hizmetleriyle müşteri memnuniyetini ve kalite anlayışını önde tutan ve bu hizmetleri optimum maliyetlerle müşterilerine sunan bir şirkettir.

Bilişim Teknolojisi alanında gerekli her türlü alt yapı çalışmalarının, sistemsel ve yazılımsal ürünlerin uyarlamasını yapar; bilgi işlem sektöründeki çağdaş teknolojiyi uygulayarak teknolojik projeler geliştirir ve desteğini verir.

Doğuş Teknoloji hizmet sunduğu kurumlar için teknoloji dünyasındaki hızlı gelişmeleri yakından izleyerek bilişim stratejileri geliştirir; ihtiyaca en uygun şekilde ürettiği çözümleri katma değerli hizmetlere dönüştürür; değişim ve kaliteyi yaratır, yönetir ve sürekliliğini sağlar.

     
 

Este Bilişim

Este Bilişim, Bilgi ve İletişim Teknolojileri alanında yenilikçi çözümler ile dünya standartlarında çalışan, Türkiye’nin lider bilişim firmalarından biri olma vizyonu doğrultusunda kamu, telekomünikasyon, finans ve genel sektörden önde gelen şirketlere geniş bir yelpazede hizmet vermektedir.

Türkiye’nin dört bir yanında tüm illerde sektörün tecrübeli çözüm ortakları ile kurmuş olduğu güçlü bayilik ağı ile tüm müşteri portföyüne yakından hizmet verebilen eşsiz yapısı ile her büyüklükteki müşterisinin taleplerini ve satış sonrası hizmetlerini çok yakından takip edebilmekte, böylece kaliteli hizmet anlayışını ön plana çıkarmaktadır.

Yenilikçi iş çözümleri geliştirilmesinde başarılı projelere imza atan Este, sektördeki tecrübesi ve yakaladığı müşteri memnuniyeti sayesinde müşterilerinin bilişim sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmesi ve teknolojiyi daha verimli kullanma ihtiyacı doğrultusunda, Dünya’nın önde gelen markaları ile stratejik iş ortaklıkları yapmaya devam etmektedir.

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için www.estetr.com adresinden bilgi alabilirsiniz.

     
 

Hydron Yazılım

Kurumların süreç ve operasyonel mükemmelliğe ulaşması için danışmanlık, insan kaynakları yönetimi ve inovatif teknolojik çözümleri ile lider danışmanlık firması olma yolunda emin adımlarla ilerlemekteyiz. Performans yönetiminden süreç yönetimine, kalite sistemlerinden risk yönetimine, proje yönetiminden inovasyon yönetimine kadar tüm yönetim sistemlerinde kapsamlı bilgi birikimimiz ve tecrübeli ekibimizle sizleri iş ve performans mükemmelliğine ulaştırmayı hedefliyoruz.

İşletmenizde yönetim sistemlerinde donanım altyapı ve bilgi işlem çalışan yatırımı yapmadan ister bir kaç modülle ister kurumsal olarak tüm yönetim sistemlerine yatırım yapmadan kullanmak isteyen firmalar için EASYGET Modeli büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Firmalar bazen belki çoğunu kullanamayacakları küçük çözümlere büyük yatırımlar yapmakta, çoğunlukla da herhangi bir yatırım yapmadan süreçleri geleneksel yöntemlerle takip etmeyi tercih etmektedir. EASYGET Modeli tam bu noktada çözüm olarak karşınıza çıkmaktadır.

     
 

Sedna

2006 yılında kurulan SEDNA, dünya Barkod, Mobilite, RFID ve POS pazarındaki lider markaların geliştirdikleri yüksek kaliteli ürünleri Türkiye pazarına sunan yenilikçi bir değer katan dağıtıcıdır.

Zebra, Honeywell ,Epson, Preh Keytec gibi bircok markanin yetkili bölgesel distribütörü olan SEDNA’nin ürün yelpazesinde kablolu ve kablosuz 1D ve 2D barkod okuyucular, masaüstü ve endüstriyel barkod yazıcılar, taşınabilir el terminalleri ve yazıcılar, dokunmatik POS sistemileri, kart yazıcılar, fatura, fiş ve mutfak yazıcıları, termal POS yazıcılar, RFID yazıcı ve okuyucular, perakende uygulamaları için programlanabilir klavyeler, havalimanları için pasaport okuyucular klavyeler, forklift terminalleri, kiosk yazıcılar, renkli mürekkep püskürtmeli POS yazıcılar, disk kopyalama robotları gibi ileri teknoloji ürünleri yer almaktadır.

Sadece kanal firmalarına yönelik çalışmalar yapan SEDNA, geleneksel dağıtıcılardan farklı olarak kutu satışının yanı sıra, ürün ve uygulama seminerleri, sertifikasyon programları, teknik eğitimler, iş ortağı odaklı pazarlama etkinlikleri gibi çok çeşitli katma değerli hizmetleri de sağlayabilmektedir.

Türkiye’nin önde gelen tüm sistem bütünleştiricileri, çözüm ortakları ve yazılım evleri ile çalışan ve çok geniş bir kanal yapısına sahip olan SEDNA; iş ortakları aracılığıyla başta perakende ve sağlık uygulamaları olmak üzere, üretim, tedarik zinciri yönetimi, depo otomasyonu, satış gücü yönetimi, saha servis otomasyonu, havalimanı uygulamaları, kuyumculuk, lojistik ve taşımacılık gibi birçok dikey pazara yönelik ürünler tedarik etmektedir.

     
 

SRP-Legal

SRP-Legal Şirketlere “hukuk”, “regülasyon stratejisi” ve “kamu ilişki” alanında multi-disipliner hizmet vermektedir. Hukuk konusunda uzmanlık alanları arasında Ticaret/E-Ticaret Hukuku, Rekabet Hukuku, Kurumsal Hukuk, Veri Koruması Hukuku, Finansal Teknoloji Hukuku, Teknoloji, Medya, Komünikasyon Hukukudur.

SRP-Legal’in kurucusu Çiğdem Ayözger’in Rekabet Hukuku alanında Masterı, Veri Koruması Hukuku alanında Doktorası bulunmaktadır.

Müşterilerimize oldukça yüksek seviyede regüle edilen pazarlarda “hukuk” işlerinin yanı sıra “regülasyon stratejileri”, “vergi politikaları” “ekonomik ve teknik etki analizleri” konusunda danışmanlık hizmeti vermekteyiz.
Çalıştığımız son disiplin ise Ankara’daki “kamu politikaları” ve “kamu ilişkileri” konusudur.

SRP-Legal’in kurucusu Ciğdem Ayözger, SRP-Legal’i 2015 yılında kurmadan önce 17 yıl iş hayatında farklı rollerde çalışmış, sırasıyla; Turkcell Superonline’da Hukuk ve Regülasyon Stratejileri Genel Müdür Yardımcısı, Turkcell’de Regülasyon Politikaları Müdürü, Turkcell, Garanti Bankası ve Cadbury’de Hukuk Müşavirliği görevlerini yürütmüştür.

     
 

Thomson Reuters

Thomson Reuters, kurumsal işletmeler ve profesyoneller için entegre ve akıllı bilgi sağlayan, 1934 yılında kurulmuş ve temelleri 1851 yılına dayanan, dünyanın lider kuruluşudur. Sektörel uzmanlık ile yenilikçi teknolojiyi bir araya getirerek, finans, hukuk, vergi, muhasebe, denetim ve bilim piyasalarında karar alıcı konumda bulunan üst düzey yöneticilere kritik bilgiler sunarken dünyanın en güvenilir bilgi kuruluşundan destek alıyoruz. Merkez büroları Londra, New York, Johannesburg, Singapur ve Melbourne’da bulunan ve 100’den fazla ülkede 60.000’den fazla çalışanı olan Thomson Reuters, Türkiye’de 1989 yılından bu yana İstanbul ve Ankara merkezlerinde 100 çalışanı ile faaliyet göstermektedir.

     
 

Ubit

Ubit; 2004 yılından bugüne eğitim sektörü başta olmak üzere farklı sektörlere yönelik kurumsal yazılımlar, ölçme-değerlendirme sistemleri, kurumsal web sitesi tasarımı ve bilgi teknolojileri danışmanlığı alanlarında hizmet vermektedir.

Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark içerisinde, genç ve yenilikçi kadrosu ile KOSGEB, TUBİTAK ve AB destekli projeler yapan Ubit aynı zamanda Amazon Web Services 'in Türkiye' deki ilk ileri düzey danışmanlık partneridir. Türkiye’de kullanılan pek çok eğitim teknolojisinin yayılmasına öncelik eden Ubit, eğitim yazılımları ve eğitimle ilgili web siteleri alanlarında yenilikçi projelere imza atmıştır. Ana ürünleri STOYS (Servis Tabanlı Okul Yönetim Sistemi) ve OİS (Üniversite Kampüs Yönetim Sistemi) ile 30+ kuruma, 350.000+ öğrenciye, 150.000+ veliye ve 35.000+ kurum çalışanına hizmet vermektedir. Türkiye’ nin öncü eğitim kurumları, işin teknoloji ayağında Ubit ile birlikte çalışmaktadır. Bu iş ve fikir birlikleri neticesinde farklı ve yenilikçi bir çok proje üretilmiş ve üretilmeye devam edilmektedir.

Projeler ve ürünler hakkında daha detaylı bilgi için www.ubit.com.tr

     
 

Vektora

Hem SAP’nin hem de Microsoft’un Gold Partneri olarak müşterilerinin her türlü bilişim gereksinimini karşılamaya yönelik altyapısı ile 12 yılı aşkın süredir bilişim sektöründe hizmet veren Vektora, 300’ün üzerinde başarılı projeye imza atmış sektörün köklü teknoloji ve danışmanlık firmasıdır.

Vektora, alanında uzman, sertifikalı danışmanlardan oluşan SAP ERP, CRM, İş Analitikleri ve Veritabanı Teknolojileri, Mobil Uygulama ve Fiori ekipleriyle SAP’nin on-premise (yerleşik) ve on-demand (bulut) çözümlerinde hizmet vermektedir. Ayrıca SAP’nin KOBİ’ler için dizayn ettiği ERP çözümü SAP Business One partneri olan Vektora, 190’ın üzerinde danışmanıyla küçük ölçekli firmalardan Türkiye’nin önde gelen holdinglerine kadar uçtan uca çözüm sağlayıcı bir teknoloji ve danışmanlık firması olarak SAP’nin en büyük iş ortakları arasında yer almaktadır.

Vektora, Microsoft teknolojilerinde de; MS SharePoint, Intranet, Mobil Uygulamalar, E-Ticaret (B2B-B2C), Call Center ve Entegrasyon Çözümleri, E-Fatura ve Bulut Uygulamalar kapsamında hizmetler sunmaktadır.

Danışmanlık hizmetleri kapsamında; iş süreçleri danışmanlığı, bakım-destek hizmetleri, proje yönetimi, kullanıcı deneyimi (UX) ve etkileşim tasarımı (ID) danışmanlığı hizmetleri sunmakta olan Vektora, yurt içi ve yurt dışında önemli referans projeler gerçekleştirmektedir.