Bilişim ve İletişim Teknolojileri Endüstri 4.0 Ortak Akıl Toplantısı

Sektör bazlı Endüstri 4.0 ortak akıl toplantılarının temel hedefi I.4.0 Eylem planını oluşturmak ve Bakanlıklar, Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığa raporlamak ve sektörler Endüstri 4.0 eylem planlarını, ilerleyen dönemlerde devletin resmi politikası haline gelmesi için kanal olmaktır.

Bu kapsamda 18 Nisan tarihinde, Bilişim ve İletişim Teknolojileri Sektörünün Endüstri 4.0 ortak akıl-yuvarlak masa toplantısı Bilişim Sanayicileri Derneği(TÜBİSAD) Başkanı Sn. Erman Karaca liderliğinde, Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü C Blok terasta gerçekleşti.

Toplantı, Prof. Dr. Burak Küntay ve Turkishtime yayın yönetmeni Barış Soydan moderatörlüğünde gerçekleştirildi. Toplantı sonucunda çıkan SEKTÖR ENSÜTRİ 4.0 EYLEM PLANI içerik ve sonuç raporu, Turkishtime Ekonomi dergisinde içerik olarak hazırlanıp, 17.000 Adet bayi kanalına ve Bilişim ve İletişim sektöründe faaliyet gösteren firmaların yönetim kurul başkanlarına, finans sektörü yöneticilerine, basın yayın kuruluşlarına gönderildi.

Moderatörlüğünü Bahçeşehir Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Burak Küntay’ın gerçekleştirdiği Ortak Akıl Toplantısı'na TÜBİSAD Başkanı Kübra Erman Karaca, TBV Başkanı Faruk Eczacıbaşı, Silver Spring Genel Müdürü Burak Aydın, IBM Genel Müdürü Defne Tozan, Cisco Genel Müdürü Cenk Kıvılcım, KoçSistem eski Genel Müdürü Mehmet Nalbantoğlu, Logo GM Buğra Koyuncu, Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Şenay Yalçın gibi isimler katıldı.