TÜBİSAD E-bülten Nisan 2018

TÜBİSAD Derneğe ait olan www.tubisad.org.tr ve TÜBİSAD AEEE (Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyalar) Yetkilendirilmiş Kuruluşu’na ait olan www.tyk.org.tr web sitelerinin mevcut halinin eski teknoloji ve kullanışsız olmaları sebebiyle yenilenmeleri için firmalarla görüşmeler sağlanmış ve LuckyEye firması ile çalışılmasına karar verilmiştir. Çalışmalar neticesinde TÜBİSAD web siteleri Nisan ayının son haftası itibari ile yeni yüzü ile yayına geçti.

TÜBİSAD, Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyalara (AEEE) oluştuğu yere en yakın mesafeden en kısa zamanda ulaşabilmek için Türkiye genelinde altyapı kurmaya devam ediyor.


Nisan 2018 itibariyle, işbirliği gerçekleştirilen Belediye sayısı 32’ye, üretici firma sayısı 52’ye ulaştı. Bunun yanı sıra, 2 üniversite, 1 vakıf ve 2 Kamu Kurumu ile işbirliği devam ediyor.

Toplam 5.848 noktada AEEE birikimine olanak sağlayan ekipman yatırımı gerçekleştirildi. Toplama çalışmaları iş güvenliği ve işçi sağlığı kurallarına uygun olarak TÜBİSAD personelinin gözetiminde gerçekleştiriliyor. Toplama ekipmanlarımıza www.tyk.org.tr adresinden AEEE Nereye? Linki altından veya www.aeeenereye.com linkinden ulaşılabilir.